Klára Hájková - celoživotní vzdělávání


Přejdi na obsah

Starší novinky :-)

Vod fšeho kousek

zpět

17.5.2017
Cvik proti bolestem bederní páteře

Každý den se na internetu i v novinách rojí nové a nové články o tom, jak je důležité detoxikovat střeva. Když se tak projdu facebookem nebo twittrem, mám dojem, že bychom potřebovali VŠICHNI více či méně detoxikovat mozky. Zatím si toho nikdo nevšiml, neboť reklamu na zaručený přípravek na detox mozku jsem ještě neviděla a nečetla. Bohužel mám pocit, že některým mým spoluobčanům by bylo třeba vymáchat mozeček v savu a pro jistotu vytřít i úložiště orgánu myšlení... a kdo ví, jestli by to vůbec pomohlo...
Nedělám si zase tak moc legraci, jednou z možností, jak si udržet psychiku v dobré kondici, klidnou mysl a zdravé sebevědomí, je
POHYB. Poměr našich psychických a fyzických aktivit je v nerovnováze. Z nadměrného množství psychické práce a nedostatku pohybu se rodí lenost a pocit únavy, rozmrzelost a deprese (a dle mého v mnoha případech slaboduchost a blbost, neřkuli patologická debilita). Ideální léčba je chůze a vůkol dostatek zeleně a přírody a tedy i čerstvého vzduchu.
Pro ty, co chtějí ještě něco navíc, mám tip na velmi jednoduché, ale o to účinnější cvičení. Posilování středu, nebo-li česky břišních svalů a zpevňování svalů bederních. Je to také velmi účinný cvik proti bolestem bederní páteře. A vzhledem k tomu, že léto už je na letišti :) sem tam nějaký ten vyrýsovaný sval do plavek se taky hodí. :)

7.4.2017
V Receptech najdete tip na smrtelně zdravou večeři nebo předkrm z . A v English Corner je upoutávka na doplňkové materiály k výuce angličtiny týkající se Titaniku - Ultimative Titanic, vhodné jak pro studenty, tak pro učitele.

31.3.2017

Spouštím zbrusu novou rubriku. Ke zdravému bytí a veselé mysli nepatří jen jazykové znalosti nebo zdravý pohyb, ale také vyvážená strava. První recept na pohankové placky je nejen na světě, ale i na mém webu. Více v nové záložce Recepty.

15. 3.2017
"
Šéfová" mi tuhle dovolila jít o pracovní přestávce ven. Tak jsem si usmyslela, že svižně vyběhnu schody od Čechova mostu na Letnou, abych se co nejdříve dostala do parku, ale už v jejich půlce jsem funěla jak ruská matróna. Uf, zima se na mně zase podepsala... No nic, přidáme na pohybu, ubereme na jídle...
Nicméně procházka parkem ukázala, že se na keřích začínají zelenat první jarní lístky, což znamená, že byť předpověď na dny příští není valná, jaro nikoliv klepe na dveře, ale vchází do nich. Než se probereme z jarních letargií a vzpamatujeme z jarní únavy, máme tady Velikonoce (14.4.-17.4.). Velikonoce jsou spjaté s pomlázkou a pomlázka se váže z ohebného vrbového proutí. Takže abyste nefuněli jako já a abyste byli ohební jako ty pruty, můžete vyzkoušet následující další cvik na březen...


20.2.2017
Jak se přichystat na jaro? Co jíst a co pít? A opravdu nesmím ani kapku alkoholu?
Letošní zima se vydařila. Mrzlo, až praštilo a na horách se zatím stále koná lyžařský ráj. Když však teploměr ukazuje pod -10 stupňů celsia i v centru Prahy, stavím na piedestal soudobých vymožeností fakt, že otočím kohoutkem a teče teplá voda a stejně tak si lebedím, že jako centropražanda nečekám, ... pokračování

17.2.2017
You can test your knowledge in the new portion of English idoms in the English Corner. V anglickém koutku si můžete otestovat znalosti v nové porci anglických idiomů.

27.1.2017
Můj web dostal nový kabátek. Myslím, že docela vydařený. Už to nevypadá, jako by byly stránky v držení "rudých khmerů" jako doposud. A také jsem trošku pozměnila řazení jednotlivých položek. Snad se tu stálí čtenáři vyznají a těm novým se budou stránky líbit.
Případné nefungující odkazy a jiné nedostatky neváhejte hlásit majitelce webu. :)
Už zanedlouho také přidám nějaké nové čtení.

1.1.2017

Přeji vám, aby vaše kroky v novém roce vždy dosáhly cíle, ne jen zamčené branky!

Není to veselé psaní k novému roku, ale třeba má pár lidí stejné pocity, jako mám v poslední době já. Mnoho lidí na facebooku zjihle vzpomíná na retro peníze, hračky, kalíšky od soudruhů z NDR, dvoutaktní vozítka, ale jen málokdo vzpomíná na své rodiče, dědečka či tetičku. Škoda také, že lidé nevzpomínají na fronty na banány, na lidové milice a na povinné prvomájové průvody. Všechno toto k retru totiž také patří. Mám pocit, že bychom zase rádi trávili dovolenou ve stanu u Mácháče, v lepším případě u studeného Baltu, nebo že se některým mým spoluobčanům stýská po čekání na devizový příslib a výjezdní doložku do Jugoslávie ... klikni

16.12.2016
Že jsou prostory společnosti Fusion Therapy oázou klidu, ví kdaždý, kdo chodí na moje zdravotní a relaxační cvičení, nebo využívá jiných služeb společnosti. Nechybí živé květiny nebo jiné dekorace. Vždy vás při vstupu uvítá příjemná vůně, která nabudí pocit klidu a harmonie. O vůně se s vámi podělit nemohu, ale o fotky dekorací z čekárny ano. Tady je malá ochutnávka.

Upozornění pro všechny, kdo chodí cvičit: Poslední letošní zdravotní a relaxační cvičení se koná 13.12.2016. V roce 2017 se první hodina koná v úterý 10.1. od 9,00 hodin.

1.12.2016
Je tu poslední letošní cvik, který se zaměřuje na poněkud opomíjenou část paže. Přesně na jeden sval uložený na zadní straně kosti pažní - triceps, nebo-li trojhlavý sval pažní. Je to přesně ten sval, co tak nepěkně povislý mnohým z nás čouhá zpod trička bez rukávů. Je protisousedem bicepsu, ale často se na něj při posilování zapomíná (proto chuděra, tak povisle čouhá). Dnes to tedy napravíme velmi jednoduchým cvikem...

11.11.2016
Bolesti zad má každý druhý a většina z nás je podceňuje. Co však začíná pouhou nepříjemností, může skončit na operačním sále a trvalou invaliditou. Jednejte, dokud je čas...
více článek Nečekejte, až se tělo pokazí.
Další možností, kromě pravidelného cvičení se zkušenými lektory, je sledovat, ale zejména cvičit cviky z Měsíčního cvičení. I tentokrát se budeme věnovat hrudní části páteře a budeme zejména posilovat svaly zádové a protahovat svaly prsní. Více

9.11.2016
Kroj od nepaměti patřil ke kulturnímu dědictví toho kterého kraje. Každý ví, jak krásné a bohaté jsou kroje moravské nebo chodské a že jejich tradice se udržuje dodnes. Ne všechny regiony měly to štěstí, že se jejich historické sváteční odívání udrželo do současné doby. Jedním z nich může být Broumovsko. Pochopitelně i tam chodívali původní obyvatelé při slavnostech v kroji; bohužel díky poválečným událostem se přiliš kousků tohoto kroje nedochovalo. A tak jsem se jen tak pro radost pokusila ušít aspoň model takového kroje. Fotky a komentář v záložce Broumovský kroj.

27.10.2016
Nový cvik na říjen - no to už bude skoro na listopad!
Za svoji cvičitelskou kariéru jsem poznala mnoho lidí, kteří ač dodržovali v rámci možností rekreačně sportovní aktivity, žili či žijí relativně zdravý způsob života, stěžovali si na problémy se ztuhlými rameny a bolavými svaly v oblasti šíje a horní hrudní páteře. Na vině je nejenom jednostranná zátěž (sezení či stání ) ale také stres ať už způsobený tím, že pracujeme pod časovým tlakem, nebo řešíme nějakou složitou životní situaci.... Pokračování zde

29.9.2016
Od října začínám cvičit opět v Praze!
4.10.2016 zahajuji pravidelné hodiny zdravotního a relaxačního cvičení v klidném zázemí společnosti Fusion Therapy, s.r.o. v Praze.
Více informací zde ...


15.9.2016

Doufám, že jste se všichni vrátili z prázdnin a dovolených odpočatí, osvěžení a s kupou čerstvých sil se vrháte do nových úkolů a cílů. Pro samou práci a učení bychom ale neměli zapomínat na pohyb. Září dokáže být krásně teplé, jak jsme se o tom mohli přesvědčit v minulých dnech. Počasí v září může být natolik stálé, že nás to ještě táhne zpět do přírody k výšlapům a procházkám. se tedy zaměřuje na ty části těla, které jsou při šlapání zejména namáhány - hýžďové svaly a svaly dolních končetin.

4.8.2016
Brouzdala jsem na chalupě knihovničkou a našla jsem tam historickou záležitost;
Ročenku pro chataře a chalupníky vydanou v roce 1971 tehdejším SNTL - Nakladatelstvím technické literatury, n.p. A v ročence jsem objevila pár rad týkající se nejenom chalupaření a chataření, ale také cvičení. Dovoluji si tedy uveřejnit stránku s praktickými radami na cvičení 45 let starými. Můžete se pokusit zacvičit, ačkoliv už jen komentář k jednotlivému cvičení vyvolává úsměv. Návod s komentářem najdete zde.

30. 6. 2016

Vážení studenti, klienti, přátelé a příznivci tohoto webu,
děkuji vám všem za další senzační školní rok. Díky vašemu zájmu o angličtinu a zdravotní cvičení jsem prožila náročné, ale krásné pracovní období.
Přeji všem hezké léto, pěkné prázdniny a pohodovou dovolenou.
Těším se na vás a na naši společnou výuku a cvičení opět po prázdninách v novém školním roce.24.6.2016

Co přinese rozhodnutí Velké Británie opustit Evropskou unii nikdo neví. Neznamená to ale, že se houfně přestaneme učit angličtinu. Otestujte svoje znalosti ve veselém testíku anglických slovíček.

9.6.2016
V dnešním díle Měsíčního cvičení budeme opět pokračovat posilování tzv. problematických partií. Doufám, že jste poctivě cvičili minulý jednoduchý cvik, a že už máte něco naposilováno. Tentokrát poněkud přitvrdíme.
J
Ne, nebojte se, nebude to žádný vojenský dril, ale trochu úsilí budeme muset vynaložit. A také budeme potřebovat podložku a sportovnější, pohodlné oblečení. Více zde ....

18.5.2016
Blíží se léto a my čím dál tím víc odhalujeme na odiv slunci i okolí svá tělíčka. Aby to okolí mělo opravdu co obdivovat, a abychom se cítili při tom odhalování co nejvíc sexy, je potřeba abychom pro to něco udělali, abychom přiložili ruku k dílu, v tomto případě spíše zadek. Měsíčního cvičení právě vychází.

13.5.2016
Nový testík z angličtiny, tentokrát v duchu tety Kateřiny z kouzelné knížky Saturnin. J

28.4.2016
Ve fotogalerii jsou nové fotky s nádechem léta. Nemůžu si pomoci, jakkoliv mám ráda všechno, co je zelené a kvete to, růže jsou růže a neumím si představit, že bych je na zahradě neměla. Přijměte tedy pozvánku na prohlídku momentů zachycených v naší zahradě během loňského jara a léta.

19.4.2016
Březen - za kamna vlezem, duben - ještě tam budem - říká jedna hezká česká pranostika. A já k tomu dodávám - nohy v teple, hlavu v chladnu. Už asi tušíte, že aktuální cvik je zaměřen na dolní končetiny. Sluneční paprsky si již občas dají říct a krásně hřejí a my se zbavujeme teplého oblečení i vysokých zimních bot a pošilháváme po sexy lodičkách. Abychom měly/i nohy zahřáté a abychom mělyJ v těch sexy lodičkách i sexy nožky, k tomu nám kromě kosmetiky pomůže i vhodné cvičení. Více zde ...

9.3.2016
Právě vychází nový díl Měsíčního cvičení. Nový cvik má dvě fáze a z pohledu našeho těla je docela víceúčelový. Nejenže vám krásně protáhne trup, ale potěšena budou i vaše střeva, zejména to tlusté. Protože budete-li provádět cvik ráno, přimějete střeva k činnosti a tím i k bezproblémovému vyměšování "odpadních látek". Kromě toho tento cvik přispívá k hezkému, vzpřímenému držení těla v neposlední řadě vás rychle uvolní při dlouhodobém sezení třeba u počítace. Tak tedy, abyste zjistili, jak na to - klikněte zde

21.2.2016
Díky pracovním povinnostem se cvik na únor poněkud opozdil. To ale není důvod k necvičení :) Cvikem na únor se naučíme rychle uvolnit a zahřát horní část trupu pomocí rotačních pohybů. Podívejte se do Měsíčního cvičení, jak na to ... Cvik na únor.

Od 1.2.2016 platí nový ceník služeb .


Spouštím zbrusu novou rubriku - Měsíční cvičení
Pravidelné čtenářky a pravidelní čtenáři byli zvyklí nacházet na této stránce měsíční doušku o zajímavostech, historických událostech, tradicích a svátcích aktuálního měsíce. U posledního Kalendária - jak se měsíčník nazýval, jsem slíbila, že od ledna 2016 chystám novou rubriku. Takže právě vychází první díl Měsíčního cvičení.

Mnozí si asi zařadili do novoročních předsevzetí pravidelné cvičení, někteří se možná už zapotili s činkami ve fitku. Proti gustu žádný dišputát, ovšem i při cvičení bychom měli přemýšlet. Může se stát, že si jeden večer hezky zacvičíme, odplavíme všechny negativní nánosy z naší mysli, ráno nás příjemně bolí svaly, ale po nějakém čase se cítíme ještě víc unavení a otrávení než před začátkem cvičení a brzy na fyzickou aktivitu, kterou jsme začínali s radostí, rezignujeme. Jedním z důvodů může být, že jsme v nepravý čas cvičili nepravé cviky. Tak, jak obvykle lyžujeme v zimě a koupališť pod širým nebem si užíváme v létě, tak podobné je to se cvičením v tělocvičně. Každá doba vyžaduje trochu jiné cvičení. Cvičíme-li nevhodné cviky v nevhodnou dobu, organismus tím zbytečně vyčerpáváme. Bylo by proto dobré zamyslet se nad tím, které cvičení v jakou roční dobu bychom měli provádět. Samozřejmě jistý ohled bychom měli brát na naše případné bolístky, například zad, nohou, celkový aktuální zdravotní stav nebo trvalé indispozice v důsledku úrazu, atd... Ale v zásadě platí, že pro aktivní část roku (jaro, léto) volíme aktivnější - rychlejší, posilovací a protahovací cvičení a pro pasivní část roku (podzim, zima) klidovější, uvolňující a relaxační cvičení. V mém novém seriálku Vám nabízím dvanáct různých cviků odpovídajících různým částem roku. Na každý měsíc mám přichystaný jeden cvik.
Tím prvním cvikem - na leden - je uvolňovací a relaxační cvik, který současně posiluje pánevní dno a napomáhá snižovat bolesti bederní páteře.

18.12.2015
Test z angličtiny.
Vyzkoušejte si Vaše znalosti z angličtiny - z látky, která se běžně ve školách nebo na kurzech neučí
J

28.11.2015
Inspirace na vánoční dekorace najdete ve Galerii.

7.11.2015

Můžete si se mnou zacvičit a relaxovat v rámci workshopu v Nových Hradech ve dnech 21.-22.11.2015. Více informací naleznete na www.vzdelavamesusmevem.cz


21.9.2015
Astronomický podzim už klepe na dveře. Ve fotogalerii najdete pár podzimních náladovek.

15.9.2015
Děkuji všem svým klientům - studentům za vysoké hodnocení a kladné reference mnou poskytovaných služeb. Těší mě, že vám moje práce pomáhá v pracovním i soukromém životě a přispívá k udržení dobrého zdraví a nálady.
Nechci na svých lekcích hodnotit je já své klienty - studenty. Co je mou značkou a jaké hodnocení jsem od svých klientů dostala, si můžete přečíst zde.

4.8.2015
"Alkohol Frei - Das ist nicht Schweinerei"
Dojmy z letošního alkoholového půstu. Více zde ...

19.6.2015
Už se cítíte vysílení finišujícím školním rokem, toužíte po letních horkých dnech a sladkém nicnedělání, ale dovolená je ještě daleko? Nevadí, udělejte si dobrou kávu nebo čaj, uvolněte se a neb chte se unést do letní atmosféry novými fotografiemi s letní náladou.
15.4.2015
Přidána fotogalerie Cvičení

28.3.2015
Nový článek - tentokrát o tom, , určený nejen lektorům J

13.3.2015
v přibyly nové fotky, které vás naladí na jaro.

20.2.2015
V novém článku najdete pár doporučení a rad, proč a jak se učit cizím jazykům.

21.1.2015
V záložce je vložen článek Umění relaxovat,.
5.1.2015

Webové stránky dostaly nový kabát a poněkud přehlednější formu - alespoň doufám. :-)
Odkazy na kompletní fotogalerie od roku 2012 je přesunuta zde. Zrušila jsem rubriku Péče o zdraví/wellness a všechny články najdete v záložce Vod fšeho kousek jakož i "starší novinky".
Věřím, že vám bude tento web i nadále pomocníkem, rádcem a inspirací stejně tak často, jako v předchozích letech. Rovněž budu ráda za jakékoliv připomínky či náměty k jeho obsahu.


25.11.2014
Fotogalerie Zima 2014 nabízí inspiraci nejen na vánoční dekorace.

3.11.2014
Průvodce rokem na planetě Zemi V - Zima
Zimu charakterizuje období klidu a odpočinku. Naši předkové to moc dobře věděli a se svátkem sv. Kateřiny (25.11.) končili veškeré radovánky spojené s oslavami sklizně. Pole a sady už musely být v té době v klidu a stodoly a sklepy plné. Po tomto svátku nastával čas příprav na nejkrásnější svátky v roce. Na vánoce. A to především půstem a tichým očekáváním.
Miluji ten čas. Je to období, kdy se vydovádím při vymýšlení zimních a vánočních dekorací. Je to období, kdy bychom se měli trochu uskromnit, vtáhnout do sebe, sumarizovat, co se nám za celý rok podařilo realizovat a jaké máme plány na rok následující. Už před měsícem ...


15.10.2014

Rozkvetlá jabloň je krásná, ale štrúdl je štrúdl. Nikdy jindy není v kuchyni takové radosti, jako když vytáhnu z trouby čerstvě upečený, křupavý a voňavý jablečný štrúdl. Podzim ale přináší i jiné laskominy, třeba takovou polévku z dýní hokkajdo se zázvorem nebo čili papričkou a s pórkem...mňam. Ale nejen jídlem je člověk živ. Obě skupiny plodů - jablka i dýně - jako představitelé podzimu umí vyčarovat v našich bytech tu správnou útulnou podzimní atmosféru. A pokud k nim přidáte ještě zapálenou svíčku, případně něco dobrého na pití - třeba bezinkovou šťávu nebo šípkový čaj s medem :-) , nerozhodí vás ani studené podzimní plískanice či husté ranní mlhy.

Pro inspiraci přidávám v galerii pár dekorací z jablek, dýní a sušených rostlin. Krásný podzim, přátelé!

18.9.2014

Léto se s námi právě loučí. Sluníčko už nemá tu sílu, co v červenci, večery nejen u vody vyžadují svetr a dny se krátí. V galerii Léto 2014 je pár fotek různých aranží a jiných zajímavých pohledů, které mě během léta zaujaly nebo které jsem si jen tak pro radost vyrobila.


7.9.2014

Průvodce rokem na planetě Zemi IV - Podzim
Hned na úvod si dovolím vysvětlení dvou různých pojmů, které se vztahují k přelomu léta a podzimu, respektive k podzimu a které se někdy zaměňují; "Babí léto" a "Indiánské léto".

"Babí léto" je déletrvající suché, slunečné a teplé počasí na konci léta nebo začátkem podzimu, nastává na evropském kontinentu. U nás se mu také někdy říká léto sv. Václava. Své označení získalo tak, že pavučiny malých pavoučků, unášené proudem vzduchu, připomínaly šedé babské vlasy... Pokračování zde

10.6.2014
Průvodce rokem na planetě Zemi III - Léto

Třetí díl našeho putování rokem po Zemi začněme malým cvičením: zavřete prosím oči a třikrát za sebou pomalu, ale nahlas vyslovte slovo "beach". Komu se před očima rozevřel táhlý pás rozpáleného písku, skaliska omývaná zpěněným mořským příbojem, blankytné nebe bez mráčku a mlhavý opar nad obzorem, může pokračovat dál ve čtení :-) V tom slově je totiž slyšet syčení a hukot mořských vln narážejících na pobřeží...


21.5.2014
Přídáno pár postřehů z období mého alkoholového půstu. Čtěte zde.

8.4.2014

Průvodce rokem na planetě Zemi II.

Dnes nás čeká další putování rokem po planetě Zemi. Pro mnoho z nás začíná nejkrásnější část roku. Mohou nás ještě překvapit mrazíky i sníh, doufejme, že tomu letos tak nebude. Dominantní barvou jara, jak už jsme si posledně řekli, je zelená, elementem dřevo, chuť kyselá, všechno pučí, dere se vzhůru za sluncem, za teplem. Občas v nás vylezou nějaké emoce či ukvapené jednání a reakce, jichž později můžeme litovat, ale to k jaru patří, za to mohou jarní energie jater a žlučníku :-) Pak je dobré si najít nějaký strom, lesík či les, který je nám sympatický, a jít relaxovat a zklidňovat svou mysl a emoce do přírody... Právě na jaře bychom neměli vynechat jedinou příležitost k pohybu, protahování, k různým aktivitám od turistických pochodů po cvrnkání kuličkami...

20.1.2014
Průvodce rokem na planetě Zemi

Žijeme v úžasném světě, kde díky počítačovým technologiím objevujeme skrytá zákoutí vesmíru i mořského dna a díky sociálním sítím jsme ve spojení s našimi blízkými i přáteli kdykoliv a kdekoliv si vzpomeneme. Jako daň za tuto možnost a skutečnost platíme tím, že se čím dál tím víc odpojujeme od našeho prazákladu, od naší matky Země, od vlastní půdy, od naší podstaty a přehlížíme stále se opakující zákonitosti a běh přírody.
Tak trochu jsme se zapomněli radovat se z toho, že noc střídá den a zima léto a pokud oslavujeme nějaké svátky a těšíme se na ně, našeho těšení už dávno zneužily marketingové studie a zařídily, že konzum přehlušuje veškerou poetiku různorodých pravidelných, více či méně známých svátků. Je to škoda, protože oslava svátků a dodržování zvyků a obyčejů v průběhu roku úzce souviselo a souvisí s naším zdravím, aktivitou, myšlením, odpočinkem...


15.12.2013
Jak jsem se přinutila odpočívat.

Poslední letošní povídání je pro ty, kteří mají rádi zajímavé příběhy a pro ty, kteří jsou tolik zaměstnaní, že nemají čas odpočívat.
S jistou nadsázkou mohu říci, že tahle story má prapočátek už v době před více jak 25 lety. To jsem byla mladá, krásná :-) a fyzicky zdatná natolik, že jsem vymetala kdejaký kurz moderních, klasických i diskotékových tanců, kde se kromě výuky tance díky schopným lektorům dala slyšet prakticky všechna tehdy populární a žádaná západní muzika, před níž nás železná opona tak statečně bránila. Jednou z mnoha vyluzovatelů takové hudby byla i západoněmecká skupina "Modern Talking", duo, kterému se podařilo už v době pěrestrojky prorazit hranice tehdejšího Sovětského svazu. Měla jsem období, kdy jsem byla téměř závislá na jejich skladbách...


1.12.2013
Na facebooku přidány fotky z prvního adventního víkendu, konkrétně z rozsvěcení vánočního stromu na Měděnci nedaleko Klášterce nad Ohří. Patnáct centimetrů sněhu, chvílemi pěkná metelice, koledy a dobrý svařáček přispěly k vánočnímu naladění stejně jako první zažehnutá svíčka na adventním věnci jak u mé milé tchyňky, tak nakonec u nás doma.

19.11.2013
Adventní věnec a James Bond? Ne, nezbláznila jsem se. V mém mozku se loni oba elementy k sobě docela hezky přiblížily. Jak to tedy bylo, ze dozvíte ve fotogalerii Vánoce_2013. Třeba vám návod na zhotovení nebo některá dekorace poslouží jako inspirace pro vánoční výzdobu vašeho příbytku.

2.11.2013
Přidány aktuální fotky a reportáž z velmi krátkého, víkendového putování na Broumovsku.

22.7.2013
Přidány další informace v záložce Seznamte se: Broumovsko.

31.5.2013

Přidávám novou záložku, která bude věnována kouzelnému kraji v severovýchodním cípu mapy Čech, sousedícímu na severu s Krkonošemi a na jihovýchodě s Orlickými horami, kraji donedávna poněkud opomíjenému. Seznamte se prosím s Broumovskem...

16.3.2013
pro zlepšení nálady :-)

2.3.2013
v Zajímavých odkazech je nově umístěna pozvánka k návštěvě statku broumovského typu Arkáda Božanov. A v sekci se dozvíte, kdy a jaké cvičení si právě v tomto kouzelném místě můžete se mnou zacvičit.

26.1.2013
Překulil se rok, máme tady leden a plesová sezóna je v plném proudu. Jak se na takový ples připravit? To asi řeší nejedná z nás. Nejde totiž jen o šaty, líčení a účes, ale také o to, jak se na takovém plese cítíme a jak působíme na okolí. Jak pomoci tomu, abychom si ten náš ples nebo maškarní bál opravdu užily, se dozvíte v sekci Péče o zdraví/wellness

21.10.2012

Pracovní povinnosti mě poněkud obraly o čas k tomu, abych pro Vás připravila dříve slíbené příspěvky. A než jsem se nadála, máme tu podzim v plné parádě. Období vhodné pro sběr všech možných přírodnin k ozdobení našich příbytků. A tak alespoň nabízím pro inspiraci pár svých vlastnoručně vyrobených podzimních dekorací v sekci Galerie .


21.6.2012
Prní letní den. Jak jsem slíbila výše, přidala jsem do galerie dekorací fotky z jedné malé rodinné oslavy a pár nových obrázků kytic- vesměs produktů naší zahrady. Jak jsem si vyrobila vlastní věneček "Malé mořské víly" a recept na slané kosočtverce připíšu co možná nejdříve.
Přeji všem pěkné léto.

16.4.2012

Tak jsem si zase trochu hrála. V Galerii je pár fotek - jako vzpomínka na Titanic


4.4.2012
Dále přidávám v Galerii pár fotek na téma velikonoční nálada ...

18.2.2012
v úterý 21.2. vrcholí masopustní veselí. Malou virtuální ochutnávku masopustních koblih nabízím v Galerii:-)

15.2.2012

Pokud někdo pátrá po tom, kde se rodí jaro, pak je to podle mého názoru v centru Prahy. Jinak si totiž nedokážu vysvětlit, že na Starém městě pražském a v přilehlých čtvrtích je sníh už jen sporadicky, ale například na Hájích nebo ve Stodůlkách mají ladovskou zimu, o jiných končinách naší země v těchto dnech nemluvě. Vysvětlení je samozrejmě prosté. Poloha podél zastavěných břehů Vltavy, teplo vyzařující velkokapacitní nákupní centra a kancelářské budovy udělají se sněhem rychlý proces. Sníh prostě nemá šanci se tady dlouho udržet. Nevadí, nemusíme tak často škrábat zmrzlá okna na autě a odklízet sníh:-))
Dnes vám představuji nový odkaz - Galerii fotek, které jsem pořídila v různých kratochvilných okamžicích. Nejen prací je člověk živ. A tak kromě toho, že sbírám staré hračky - zejména medvídky a panenky z let šedesátých a sedmdesátých relaxuji tak, že vyrábím různé vazby ze suchých i živých květin a jiných přírodnin a k úžasu svého manžela nejlepšího ze všech :-) jimi zpravidla dekoruji náš příbytek nebo chalupu. Na prvních fotkách přináším pár takových pro inspiraci...


16.1.2012

Nemám ráda silvestrovské oslavy. Připadá mi, že mě někdo nebo něco nutí být veselá na povel a to mi prostě vadí. Tentokrát jsem si nucené čekání na půlnoc krátila přepisováním dat a termínů z kalendáře roku 2011 do kalendáře 2012 (takový jsem staromilec, když nepoužívám elektroniku). No a začala se mi vybavovat různá data, která mají na konci letopočtu dvojky a došlo mi, že před sto lety došlo ke spoustě zajímavých, ale také tragických okamžiků... Takže jen tak namátkou, co jsem tak v hlavě uchovala z novin, filmů, televizních dokumentů a přátelských rozmluv nad sklenkou některého z pokladů moravských sklepů :-)

Před sto lety A.B. Svojsík vydal Základy junáctví a uspořádal první skautský tábor v Lipnici, tentýž rok byla založena Liga lesní moudrosti ....

1. ledna 1912 byla ustavena Čínská republika...

30. března téhož roku zemřel duchovní otec hrdinů Vinnetoua a Old Shatterhanda Karel May a není bez zajímavosti, že 12. prosince před padesáti lety byla uvedena premiéra filmu Poklad na Stříbrném jezeře...

10. dubna 1912 vyplul na svou panenskou plavbu ze Southamptnu, vstříc záhubě, nejznámější parník na světě - Titanic, aby se po nárazu do ledovce potopil 15. dubna v půl třetí ráno ...

20. srpna by oslavil sto let asi nejznámější československý letec druhé světové války generálporučík František Fajtl, DFC. Bojoval v řadách leteckých armád Francie, Anglie i tehdejšího Sovětského svazu. Měla jsem tu ČEST se s tímto úžasným pánem, sršícím energií a vtipem, osobně setkat při autogramiádě jeho knížky v roce 1992 a nikdy na takové setkání nezapomenu...


Přeji vám v novém roce pevné zdraví, co nejméně povinných oslav a co nejvíce nezapomenutelných setkání !

20. 9. 2011

Jak se váže cibulový cop? Tak na tuhle otázku jsem marně hledala odpověď na internetu. Nakonec jsem ji našla v kuchařské knize mé matky. Jak to tedy s tím cibulovým copem je, se můžete podívat zde


14.5.2011
Konečně nabízím všem zájemcům krátké povídání o tom, co je to fitbalet. Fitbalet je když ....,

9.12.2010

Blíží se vánoce a s nimi spojené obstarávání dárků. Jako tip si tedy dovoluji doporučit publikaci, která má se zde uváděným tématem zdravého žití a bytí hodně společného. S velikou radostí musím napsat, že vychází druhé, rozšířené vydání moudré knížky autorky Hanky Synkové Koření proti choření. Mám první vydání již delší dobu a narozdíl od spousty jiných knížek v této často a ráda listuji, neboť zde pokaždé objevím něco nového a podnětného, čeho jsem si doposud nevšimla, neuvědomila si a tudíž nedocenila. Knihu vydává nakladatelství Poznání.

13.8.2010
Do rubriky Péče o zdraví/wellness přibyl pilotní článek nejen pro lidi s nadváhou. Záměrem autorky je přinášet více o tomto tématu, takže se můžete těšit každý měsíc na pokračování.
Také jsem rozšířila stránku Zajímavé odkazy o další novinky.

17.6.2009

Přidala jsem pár zajímavých odkazů do rubriky Zajímavé odkazy.
Ačkoliv jsem se zařekla, že tento web se bude zabývat víceméně pracovními aktivitami a nabídkami, tentokrát jsem to pravidlo porušila a v rubrice Vod fšeho kousek jsem se přiznala k jedné nostalgické vzpomínce. Třeba se mnou budete po přečtení souhlasit, že člověk se má občas zastavit, vyvléct se z tvrdé reality, jíž není nic jiného, než honba za úspěchem a nebát se zavzpomínat na své dětství. Nevěřili byste, kolik to přinese inspirace.

19.5.2009
Jelikož se blíží se prázdniny a s nimi spojené cestování, nabízím pár rad k tomu, abyste prožili prázdniny a dovolené v klidu a bez starostí..


11.3.2009
Masopust a půst aneb dieta podle našich předků

Přichází jaro a spousta žen a dívek začně pátrat po více či méně nesmyslných, ale nepochybně zaručených a účinných dietách ve snaze vejít se do jarního a letního oblečení, neřku-li plavek. Můj názor je: Učme se od našich předků. V dobách minulých se pravidelně střídala období hojnosti s obdobím postním. Postů se rozlišovalo dokonce několik druhů. Asi nejznámější a z hlediska církevního nejdůležitější jsou posty na Velký pátek před velikonocemi, který je všemi křesťany slaven jako den Ježíšovy smrti a půst v předvečer narození Páně, což je Štědrý den, který je v mnoha rodinách dodržován do dnešních dob... více zde.

8.10.2008
Jednou z nejoblíbenějších rehabilitačních cvičebních pomůcek jsou gymnastické míče, nebo-li gymbally. Najdete je prakticky v každém fitness nebo wellness studiu, na rehabilitačních pracovištích, v kancelářích, ve školách, ale i v domácnostech. Jsou vhodné nejen pro rehabilitaci poúrazových stavů, ke cvičení při bolestech páteře, pro paraplegiky, ale výtečnou službu prokazují při denním používání k sezení u psacího stolu, při domácím preventivním cvičení nebo při relaxaci. A když už volíme relaxaci u televize, doporučuji sezení právě na gymballu. O tom, jak a kde gymnastický míč pořídit, se dočtete v následujícím článku...

11.9.2008

Co je to, když se řekne Zdravotní cvičení?
Pokud chcete vědět více o zdravotním cvičení, pro koho je vhodné, jak často cvičit, co je cílem zdravotního cvičení, klikněte zde.

26.3.2008
Přidáno povídání o starých jarních zvycích.

18.1.2008
Vítejte v novém roce.
Přeji vám v tomto roce vše dobré, hodně zdraví, štěstí, radosti, lásky a vzájemné tolerance.
První letošní zamyšlení najdete v článku péče o zdraví.

3.11.2007
Po téměř dvouleté odmlce se podařilo oživit původní stránky o zdraví, cestování a přírodě. Starý obsah byl poněkud rozšířen o další oblasti, kterými jsem se v minulosti zabývala, ve kterých bych se v budoucnu opět ráda angažovala, a ve kterých mohu poskytnout případnou pomoc a radu.


zpět

Nabízím | Novinky | Akce | Proč právě se mnou | Kontakt | Ceník | Podmínky | Fotogalerie | Vod fšeho kousek | Ukázky cvičení | English Corner | Recepty | Mapování stránky


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku