Energie zimního slunovratu - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

Energie zimního slunovratu

Energie zimního slunovratu a Vánoc
V roce 2023 připadá první zimní den na 22. prosince. Slunce vstupuje do znamení Kozoroha, přichází nejkratší den v roce - zimní slunovrat.
Podle Feng Ren Shui procházíme obdobím, kdy míra jangových - aktivních energií je nejnižší z celého roku. My bychom se měli v tuto dobu stáhnout do svého nitra a s přicházející energií vládce ledna - s Buvolem, bychom měli přemýšlet o tom, jak nejlépe nastavit plán na rok 2024.

Článek naleznete také v audioverzi v nahrávce zde
Doba poslechu: 8 minut

V čase Vánoc vítáme vládce hluboké Vody - Buvola
Buvol - představitel hluboké - jinové Vody žije pro svůj svět. Je pomalý, klidný, trpělivý, metodický a přesný. Proto bychom našemu plánu na rok 2024 měli věnovat maximum pozornosti. Měli bychom si do detailu uvědomit, jakou cestou se chceme příští rok vydat a co všechno musíme podniknout k tomu, abychom svých cílů v novém roce dosáhli.
Jakkoliv se Buvol zdá jako nemotorné, neohrabané zvíře, ukrývá v sobě mocný potenciál jangových energií, které se transformují v sílu, kterou přináší v únoru expanzivní Tygr. A my bychom s touto silou měli vykročit na cestu za našimi cíli. Buvol má tak za úkol nás na tuto cestu připravit.
Rok 2024 bude rokem neomezených možností, ale také rokem, kdy můžeme hodně ztratit, protože Dřevěný Drak, který bude v roce 2024 vládnout, naopak nehledí na detaily, řády a pravidla a díky změnám přinese do našeho života chaos, ve kterém se nemusíme umět orientovat. Proto by měl mít náš plán na rok 2024 i variantu B pro případ, že se podmínky naší cesty k cíli změní.
Ve všech oblastech našeho života dochází ke změnám, které ovlivní náš budoucí život. Neměli bychom tyto změny vnímat negativně, ale naopak bychom měli přemýšlet o tom, jak těchto změn využít ve svůj prospěch.

Čas zimního slunovratu - čas Vánoc
V čase zimního slunovratu také slavíme nejkrásnější svátky v roce - Vánoce. Ještě dříve, než se objevily první křesťanské kostely a oslavy narození Ježíše zaujaly první místo v tomto období, naši předci svými rituály, tradicemi a zvyky přivolávali znovunarození síly slunečních paprsků právě v těchto dnech, kdy je slunce "nejslabší".
Měli bychom navázat na tradici dávných předků a vánoční svátky pojmout jako oslavu opakujícího se zázraku znovuzrození nového cyklu  v souvislosti s vesmírnými zákony na severní polokouli.
Čas adventu a Vánoc představuje zásobárnu energie, kterou potřebujeme na přečkání chladných dní a ke zdárnému startu nového ročního období. Proto bychom měli tuto energii znásobit tím, že vánoční svátky prožijeme v klidu a v radosti.
Energii Vánoc 2023 již ovlivňuje energie vládce roku následujícího - Dřevěného Draka. Tento Dřevěný Drak by měl přinést bohatost a rozvoj. Právě vánoční čas je příležitost, jak naši a zdaleka nejen finanční bohatost podpořit.


Recept na bohaté vánoční svátky naplněné pozitivní energií

  1. Oblast bohatství podporuje energie Ohně - zlatá a červená barva, Oheň podporuje energie Dřeva - zelená barva. Obojí - Dřevo a Oheň jsou silami jangu. Proto na nás působí tak magicky energie zeleného vánočního stromku s rozmanitými ozdobami,  mašlemi a pestrobarevnými světýlky laděnými do červených a zlatavých odstínů. Pokud nemůžeme mít z nějakého důvodu živý stromeček, ozdobme alespoň pár zelených větví ve váze, na vchodových dveřích od domu či od bytu nebo třeba na zahradě. V zahradách mohou stálezelené stromky zdobit jedlé pamlsky pro ptáčky.
  2. Využijme sílu rodinných tradic, rituálů a zvyků. Tradice a zvyky nám dodávají energii stability a zakořenění. Stabilitu budeme v chaotické vládě Dřevěného Draka více než potřebovat. Nejsilnější tradice je stále na prvním místě pospolitost rodiny. Tradiční mohou být rodinné recepty na různé pokrmy, vycházky k jesličkám, společné zpívání koled, společné rozbalování dárků.
  3. O Vánocích se nebraňme vůním.  Vůně koření ve svařáčku, vůně smaženého kapra, bramborového salátu nebo staročeského kuby, vůně cukroví či zapálených františků k vánoční pohodě určitě patří.
  4. Že není uklizeno, vše vyleštěno, vypulírováno - nevadí, že není klid, pohoda a rozzářené oči a šťastné úsměvy dětí i dospělých - to vadí! Takže nic nehroťme, důležité je si užít svátečního času.
  5. Zvláště letost to nepřehánějme  s těžkým jídlem a přílišným mlsáním. Jídlo a zejména sladká chuť patří k energii Země a ta má za úkol nás stabilizovat. A jak jsem uvedla výše, stabilitu budeme v příštím roce potřebovat. Jenže energie Země jde proti energii Dřeva,-- vládce příštího roku. A my bychom si přílišným obžérstvím zadělali na zdravotní nepříjemnosti hned v začátku jeho vlády.
  6. Pamatujme na ty, kteří potřebují naši pomoc, zejména finanční. Naší přirozenou potřebou je pomáhat. Posilujeme tím energii vlastní bohatosti (když mám z čeho dávat, tak nejsem přeci chudý/á).
  7. Odpočívejme. Příroda také odpočívá.  Ve svátečních dnech si můžeme dovolit vstávat později než obvykle. Využijme možnosti "dát si šlofíka" během dne. Dbejme na kvalitní hluboký spánek. Spánek je energie jin a energie prvku Vody, kterou budeme v příštím roce také ve velké míře potřebovat.

Tak šťastné a veselé!


Návrat na obsah