Články - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

Články

Článek na červenec
Energie na srpen
Srpen je MĚSÍC VLÁDY OPICE
 


Jaké budou vládnout energie?
 

 
 
V srpnu  se potkají energie Kovu a Dřeva
 

Jak nám může pomoci srpnová Opice?
 

Na co se zaměřit v měsíci Opice?
 

A kdo ze slavných se narodil v roce Opice?
 
 


Článek najdete také v audioverzi zde: https://youtu.be/0IIjOIkHUG4
 
délka poslechu: 5 minut
 
 


 
V srpnu  se potkají energie Kovu a Dřeva
 
 

Pokud jsme využili Mezidobí Země k analýze našich dosavadních letošních úspěchů a pokud jsme dostatečně odpočívali, měli bychom mít dost energie na to, abychom byli připraveni na další roční období.
 
 

Přichází Opice, která je nejen vládcem srpna, ale také prvním zvířetem období Kovu.
 
 

Podle Feng Ren Shui  je Kov spojován s dobou podzimu.
 
Kromě toho musíme počítat s tím, že jsme v jangovém období celého Kovového dvanáctiletí, takže prvek Kovu je stále hodně aktuální a aktivní.
 
 

Energie Kovu je energie jin, projevem je sucho, z hlediska životního cyklu sem patří uvadání, ukončování, usychání,  stahování, úbytek energie  a stárnutí. Z hlediska času ke kovovým energiím patří kromě podzimu také odpoledne a podvečer.
 
 

Energie Kovu se budou snažit ovládat silou, bojem a tvrdými pravidly expanzivní energii letošního Tygra, který, jak určitě všichni víte, je představitelem energií Dřeva. Dřevo bude naopak Kov překonávat. Takže nás čeká docela „horký“ podzim.  Zachránit nás může roční energie Vody, která následuje  v koloběhu prvků po elementu Kovu a vyživuje právě element Dřeva.
 
 

Energie Vody představuje chlad a uzavření, ale také komunikaci a sběr informací. Měly bychom jí tedy využít pro tvůrčí dialog mezi energiemi Kovu a Dřeva.
 
 


Jak nám může pomoci srpnová Opice?
 
 

Pomoci nám může i sama Opička, která je sice  představitelkou "kovových" energií, ale ráda si hraje, takže její striktnost nebude tak silná, jako u jejích následovníků -  Kohouta v září a Psa v říjnu.
 
 

Chytrá a mazaná Opice nám může pomoci řešit nepříjemnosti a problémy, s nimiž se někteří z nás mohli potkat díky současné nestabilní situaci. Nebojte se o svých problémech mluvit a hledat řešení společně s rodinou nebo přáteli. Rovněž nebude na škodu nastavit si řád, podle kterého chceme další období prožít. Pokud to neuděláme my sami, je pravděpodobné, že to udělá někdo za nás a nám se to nemusí líbit.
 
 

Pozor si však musí dát sami zrozenci Opice, neboť hravá Opička dokáže poradit ostatním, ale své vlastní problémy nejraději zamete pod koberec a počká, zda-li tam  tzv. nevyhnijí. A pokud se tak nestane, má Opice velký problém. Letošní Tygr, který je vůči ní v afinitě, tzn. v opozici, může dát Opici její vlastní problémy pěkně sežrat.
 
O to víc by měla letos Opice dodržovat pravidla a  pro  řešení nepříjemností  by mohla požádat o pomoc i své přátele. Obojí patří k energii Kovu.
 
 

V době Opice máme také poslední šanci se zamyslet nad zabezpečením našich úspor a financí (finančnictví také patří k elementu Vody).
 
Neměli bychom zapomínat, že k výnosům patří i úroda. Měli bychom si tedy sklizeň užít a naše naturální výnosy patřičně zabezpečit proti zkáze správným zpracováním a uskladněním.
 
 


Na co bychom se tedy měli zaměřit v měsíci Opice?
 
 

Opice nám přináší poslední energie teplých letních dní, poslední příležitost k odpočinku a regeneraci sil v letní přírodě, neboť do cca 6. srpna převládá období řečené Velká horka a pak už následuje Začátek podzimu.
 
 

V měsíci Opice bychom neměli přehlížet problémy, které by nás mohly  vyčerpávat v nastávajícím období.
 
 

 
V období sklizně bychom neměli zapomínat na své přátele, rodinu a kamarády. Měli bychom společně oslavit cíle, jichž se nám podařilo dosáhnout a u společného stolu ochutnat dobroty z letošní sklizně.
 
 
 

A kdo ze slavných se narodil v roce Opice?
 
 

Současný prezident Miloš Zeman (28.9.1944), americký herec Tom Hanks (9.7.1956),  anebo režisér a scénárista George Lucas (14.5.1944)
 
 
Starší články a spoustu jiných komentářů najdete na facebookové stránce Jiné školy.
Návrat na obsah