Články - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

Články

Článek na listopad
V listopadu přichází vláda Vepře.

Jaké tedy budou vládnout energie?

Vepř nám vzkazuje jediné „Dej si pohov, kámo …!“ A ví, proč.

Vepř má rád život.

Vepř je galantní pomocník a oddaný sloužící

Jak nám může Vepř v listopadu pomoci?

A kdo ze slavných se narodil v roce Vepře?


Článek najdete také v audioverzi zde: https://youtu.be/c7Yr29RVt4Q
délka poslechu:  8 minut

Jaké tedy budou vládnout energie?
Vepř uzavírá cyklus čínského zvěrokruhu. Platí to pro roční periodu stejně jako pro celé dvanáctiletí, kdy je každý rok zasvěcen jinému vládci.
Po Vepři bude nový roční cyklus otevírat v prosinci rychlá, manipulativní, hrabivá a poněkud „ukecaná“ Krysa.
V mezidobí Země v říjnu a v listopadu jsme měli přemýšlet o tom, co bychom chtěli uskutečnit v příštím roce. V období zimy bychom měli v přípravách pokračovat. Nikoliv překotně (překotnost sluší jarnímu tání – tedy prvku Dřeva) ale měli bychom si sehnat co nejvíce informací o plánované aktivitě a diskutovat s lidmi kolem nás, s našimi nápomocnými přáteli. Bude to „sedět“ nejen Kovovým energiím celého dvanáctiletí, ale také energiím Vody, které představují komunikaci a  upovídané a schránčivé Kryse. A nakonec budeme postupovat v souladu s energiemi Vodního Zajíce, který nás čeká v příštím roce.
S Vepřem současně přichází působení zimního elementu Vody, která je „matkou“ elementu Dřeva.
Element Vody bychom měli využít k odpočinku a načerpání sil, abychom byli příští rok na jaře schopni využít energií Dřeva nejen jako období, ale celého roku, protože společně s Vodním Zajícem nám bude vládnout jinové i jangové Dřevo.  

Vepř nám vzkazuje jediné „Dej si pohov, kámo …!“ A ví, proč.

Měsíc Vepře bychom měli využít k relaxaci a k regeneraci sil. Měli bychom se zklidnit, stáhnout více do sebe, dbát na to, abychom neprochladli, být více v teple.
Neznamená to, že bychom neměli chodit ven, ale naše procházky by měly být kratší a klidnější než jaké obvykle podnikáme v létě.
Měli bychom využít i delší noční doby a chodit dříve spát a později vstávat.  
Rovněž je důležitý jídelníček, který by měl obsahovat co nejvíce teplých jídel – a to včetně snídaně. Že bychom měli jíst v klidu, snad nemusím připomínat. To vše udělá dobře slezině a žaludku. Neboť zejména slezina má ráda teplo a sucho a  trpí přemírou elementu Vody, totiž vlhkem a chladem.
Pokud nám však pracovní nebo podnikatelské aktivity v předvánoční době nedovolí více odpočívat, nastavme si pracovní náplň tak, abychom střídali aktivní čas s přestávkami na odpočinek  a to skutečně dodržujme.
To platí také o prosinci, neboť Krysa je rovněž „vodní“ vládce.

Vepř má rád život.

V měsíci Vepře bychom se měli sejít s rodinou, známými, kamarády a oslavovat život, oslavovat úspěchy letošního roku, dát si dobré jídlo a dobré pití.
Rodinnou sešlost můžeme spojit s návštěvou hrobů našich předků a společně na ně zavzpomínat.
Podzimní sychravé dny jsou také jako stvořené pro to, abychom si společně vyrobili rodinný rodokmen.  
Anebo můžeme rodinné setkání uskutečnit coby oslavu svátku sv. Martina. Kromě toho, že „Martin“ upozorňuje na možnost prvních sněhových vloček, přináší na naše stoly spoustu dobrot. V době měsíce Vepře by se měly stoly „prohýbat“ pod plnými mísami a talíři. Vepř si chce zkrátka užívat.

Vepř je galantní pomocník a oddaný sloužící

Zejména v  době zimy a chladu bychom neměli  zapomínat na potřebné.  Dětské domovy, domovy pro seniory, zvířecí útulky a mnoho dalších organizací, ale také jedinců, které potřebují naši pomoc – ať finanční nebo fyzickou, bychom neměli přehlížet.
Ano, vím, že toto všechno by mělo být placeno z našich daní. A také vím, že nežijeme právě v jednoduché době a že ceny všeho letí raketově vzhůru. Právě proto bychom se měli naučit pomáhat. Když ne penězi, tak alespoň naším časem a fyzickou pomocí.
Mimochodem, jestliže v obchodech je stále k mání dvacet druhů pečiva, a jestliže na svých procházkách stále nacházím vyhozené zkažené jídlo u popelnic, znamená to, že se stále nacházíme v přebytku, který nejsme schopni zužitkovat a to nás nakonec velmi oslabuje.
A pomáhat bychom měli celý rok, nejen v měsíci Vepře, ačkoliv právě poslání Vepře je pomáhat a oddaně sloužit.

Jak nám může Vepř v listopadu pomoci?

  1. Ukončeme své aktivity plánované na letošek a co     nejvíc odpočívejme. Choďme ven, ale nikoliv na dlouhé procházky. Dobře nám     bude v muzeích, na výstavách, v divadle, v kavárně nebo v čajovně.
  2. Uspořádejme domácí rodinnou oslavu. Utužíme tak     vztahy s jednotlivými členy i příbuznými. Společnost lidí posiluje     energii Ohně, kterou budeme v zimním období potřebovat.
  3. Zahřejme domov. Nejen díky přípravě jídla, ale     teplými, měkkými materiály – ideálně v červených nebo v zemitých     barvách. Co nejčastěji zapalme oheň v krbu, pokud jej máme. Užitečné     budou svíčky, aromalampy, vonné tyčinky - ideální je vůně koření, které     zahřívá (hřebíček, skořice, kardamom, dále kadidlo, červený pomeranč,     jablko, smrk …).
  4. Pomáhejme si navzájem a pomáhejme těm, kteří to     potřebují. Obohatí nás to a budeme mít dobrý pocit.

A kdo ze slavných se narodil v roce Vepře?
Americký zpěvák Elvis Presley (1935), spisovatel a novinář Ernest Hemingway (1899), italský tenorista Luciano Pavarotti (1935), podnikatel a filantrop Elon Musk (1971) a třeba také Jeho svátost 14. Dalajláma (1935).

Nezapomeňte se také mrknout na video Jiné školy o tom, jak dosáhnout pocitu hojnosti a bohatosti na našich nejen listopadových stolech. Video naleznete na Yutube pod názvem Feng Shui dekorace na listopad.
Obecně platí, že život si můžeme vylepšit docela jednoduchými a praktickými změnami. Podívejte se, jak jednoduše a prakticky zútulnit svůj domov a to i tehdy, když jste zastánci minimalismu nebo bydlíte v mrňavém bytě, kde je každý centimetr místa navíc vzácností.
délka videa : 3 minuty
     
   
   
   
   
   
 
                                       
                     
     
                 
 
     
Starší články a spoustu jiných komentářů najdete na facebookové stránce Jiné školy.
Návrat na obsah