Články - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

Články

Heslo dubna zní: vzneste se s Draky.


Jak jste nepochybně zjistili, nějakou dobu nám již vládne garant roku 2024 - Dřevěný, nebo také Zelený Drak.
A nepochybně mnozí z nás již přišli na to, že Zelený Drak  způsobil, že se nenudíme.

Drak je jedno z nejsilnějších znamení zvěrokruhu. O jeho vizionářských kvalitách bychom neměli pochybovat. Mnoho lidí ho považuje za charizmatického, inteligentního, avšak jeho chování se může zdát nepředvídatelné.
V těchto dnech však přilétá ještě jeden Dřevěný Drak - totiž  vládce měsíce dubna. Takže nám budou vládnout Draci dva.
Taková konstelace se děje jen jedenkrát za šedesát let.

Pokud jsme měli od začátku roku dojem, že nestíháme, připravme se na to, že v dubnu se tento pocit ještě zdvojnásobí.
Hybatelem letošního roku a současně  dubna je jangové Dřevo. Symbolizuje nový začátek, rození, růst, expanzi, dětský věk, bezohlednost, agresivitu, vztek, netrpělivost, rozmach. Dřevo dodá oběma Drakům moc a sílu projevit v rozpuku to, na co jsme v předešlém období, tedy v minulých měsících, ale i rocích, "zadělali". Potenciál Draka je dynamika, pohyb vpřed, intenzivní činnost. To se projeví v dobrém i špatném. Oba Draci mohou podpořit rozvoj dobrých a zlých činností, myšlenek a nápadů.
Draka ani Dřevo nezajímají mantinely a limity. Bude to velmi silná energie, která nám pomůže uvolnit pozemskou tíhu. Povede k tomu, abychom viděli věci v souvislostech a s nadhledem.
Uzemnit nás může snad jen skutečnost, že nás v tomto období čeká již druhé mezidobí Země v tomto roce.

Obě aktuální energetické entity Dřeva a Draka však můžeme také  kultivovat prvkem Kovu. Kov umí odstranit vše nefunkční a neestetické. Kov představuje pořádek, řád, kontrolu, ale také čestné jenání, smysl pro spravedlnost a přátelství, vztah k detailům a ke kráse v podobě dokonalých uměleckých předmětů.

Není však na místě se energie Draků bát. Dvojnásobný Drak, energie Země svou laskavostí a schopností usebrání a zklidnění, spolu s přidaným "Kovovým" prvkem nám může pomoci vytvořit svět v nových kvalitách, ve kterém se budeme cítit dobře a šťastně.

Jak tedy můžeme  využít nadcházejícího období?


1.
Měli bychom následující dobu využít ke korekci našich plánů na tento rok v souvislosti s vývojem do vzdálenější budoucnosti. Naše rozhodnutí a nastavení aktivit v době letošního dvojitého Dřevěného Draka budou velmi silně ovlivňovat to, jak se nám povede za pět - šest let. S Dřevěným Drakem bude končit období Dřeva právě probíhajícího  Kovového dvanáctiletí. V jeho závěru kolem roku 2029 začneme  bilancovat, ale také užívat si dosažených výsledků. Zemitý Kohout v roce 2029 a Kovový Pes v roce 2030 nám spočítají každý hřích z předchozích let.    
2.
Drak nám pomůže vidět dál než jen na konec své vlády. Podpoří nás v myšlenkách na budoucnost, snadněji nás provede souvislostmi. Rozvine ty aktivity, ke kterým jsme dali základ v minulém období.
3.
Vláda dvojitého Draka je vhodná k aktivitám souvisejícím s rozvojem, seberozvojem, a také sebevzděláváním a léčením.
4.
Nebojme se naplno rozjet naše nové projekty a posilovat ty stávající.
5.
“Koukejme” kolem sebe. Dračí energie je energie větru. Číňané říkají, “že vítr fouká ze všech stran”, tedy nikdy nevíme, odkud se k nám dostane životní příležitost související s našimi plány, vizemi a sny.
6.
Bude vládnout skutečně silná energie Dřeva. K tomu, abychom vytěžili tuto energii na maximum, potřebujeme rovněž energii Vody. Dodržujme proto pitný režim, hýčkejme oblast ledvin a močového měchýře. Choďme na procházky k vodním tokům. Dobře nám může dělat plavání.
7.
Abychom silné, agresivní “dřevěné” energie ustáli, měli bychom pravidelně odpočívat a dostatečně spát.
8.
Do jídelníčku zařaďme zelené lupení  -  divoké z přírody, jako třeba medvědí česnek, kopřivy, ptačinec nebo pěstované zelené cibulové natě, řeřichu, rukolu, polníček, naklíčený hrách, čočku nebo mungo fazole.  Obecně platí, že jídelníček by měl být letos ohleduplný vůči játrům a žlučníku. Na druhou stranu, počítejme s tím, že letošní rozmáchlý Drak včetně jeho dubnového kolegy nebudou chít hledět na naše úzkostné dodržování detoxikačních a hubnoucích programů.
9.
Vpusťme Draka do interiéru. Vyčištěná okna, volný průchod všemi místnostmi (je jedno, jestli se jedná o byt, dům či prostory určené k podnikání), lehčí materiály dekoračních látek jako jsou závěsy, záclony, různé polštářky, deky a jiných textilních doplňků na nás dýchnou svou lehkostí.  Energie zkrátka  musí v prostoru proudit. A v nadcházejícím období to bude platit dvojnásob. Oba Draci ale mohou do prostoru vnést chaos, zmatek a binec, nicméně, jak jsem uvedla výše, můžeme využít Kovové energie, což je pořádek a řád, k tomu, aby byl náš prostor uklizený a útulný. Také hodně větrejme.
10.
Souznít v dubnu s Draky můžeme rovněž tím, že odložíme těžké zimní oblečení, necháme ve svém šatníku místo zelené nebo tyrkysové barvě. A nemusíme si kvůli jaru a Drakům pořizovat novou garderobu, může se jednat jen o doplňky. Ale pozor,  měli bychom se stále  chránit před chladem, zejména oblast šíje. Šíjí a hlavou totiž uniká z těla nejvíce tepla. Vyměnit můžeme také parfém za lehčí, nebojme se ani vzdušnějšího a volnějšího účesu. Zkrátka, k jaru a Dřevu patří lehkost, rozevlátost, hravost a také originalita.

Přeji Vám, ať naplno využijete období dvojitého Dřevěného Draka!  Opatrujte se.Starší články a spoustu jiných komentářů najdete na facebookové stránce Jiné školy.
Návrat na obsah