Články - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

Články

Článek na květen
Energie na květen
MĚSÍC VLÁDY HADA

 
Jaké budou vládnout energie?
 

V květnu se zaměřme na kvalitu
 

V květnu se nechme inspirovat náročnými zákazníky
 

Květen patří studentům
 

V květnu vstupujeme do tzv. „světlé“ části roku
 

Článek najdete také v audioverzi zde:
 


V květnu využijme Hadovu náročnost  na kvalitu
 
Had v sobě nese silnou energii zaměřenou na dokonalost. Potíž je v tom, že na světě není nic dokonalé. A zrozenci Hada tak mohou mít problém v tom, že dokonalosti nikdy nedosáhnou – nedosáhnou svých snů a tužeb. Vidí na všem a na všech jen chyby. A proto mají tendenci k alkoholismu, depresím  a ne zřídka jsou schopni skoncovat se životem.
 
Abychom nepodlehli depresivním náladám Hada, měli bychom se v květnu zaměřit na to, jak zkvalitnit svůj život.

 
Kvalita nerovná se kvantita.  V květnu bychom se měli zaměřit na osobní rozvoj. Měli bychom si vybrat takovou cestu, aby nás dovedla na novou úroveň našeho bytí. Platí to pro naše podnikání, profese, volnočasové aktivity stejně jako pro  jídlo. Měli bychom se zaměřit na jednu oblast a tu zkvalitňovat. Může se to týkat studia, byznysu stejně jako zdraví. Vše by mělo být dotaženo k nejvyšší kvalitě. Jedině tak budeme spokojeni sami se sebou, se svým okolím nebo s prostorem, ve kterém žijeme.
 

V květnu se nechte inspirovat náročnými zákazníky
 
Květen je dobrý měsíc k tomu, abychom zkvalitnili svůj profesní život nebo byznys.
 
Had je velký myslitel.  Had dokáže dotáhnout  k dokonalosti Drakovy vize a myšlenky.  Proto Had přichází po vizionářském Drakovi.
Hledejme proto nová, originální řešení,  přemýšlejme, jak využít stávajících nabídek a příležitostí. Zaměřme se na kvalitu práce, na kvalitu našich poskytovaných služeb nebo produktů. Všichni denně procházíme vztahem poskytovatel služby-zákazník. Je jedno, jestli jsme zdánlivě nepatrným článkem soukolí velké firmy nebo živnostníkem, dokonce i doma jsme si všichni poskytovateli i příjemci nějaké služby.
V květnu se určitě vyplatí poskytovat ke svým službám ještě „něco navíc“ a rovněž je dobré také kvalitní služby vyžadovat. Náročný zákazník nás může posunout na novou úroveň našeho byznysu. A pokud opravdu poskytujeme kvalitní službu nebo servis, neměli bychom se bát říct si za svou práci o odpovídající cenu.
 

Květen patří studentům
 
Když Had jde, tak přitom leží“. Had se celým svým tělem dotýká země. Proto má ke všemu, co souvisí s elementem Země velmi blízko. Jedním z atributů, které k elementu Země patří, je reálné posouzení situace, stabilita a schopnost se učit a také učit jiné.
Učení rovněž patří k elementu Dřeva, neboť se jedná o rozvoj. Avšak pochopení látky a použití v praxi patří k právě zmiňovanému elementu Země.
 
V květnu by si měli všichni studenti uvědomit, jaké jsou jejich reálné vyhlídky na dobré hodnocení v letošním školním roce, protože jeho konec se pomalu, ale nezadržitelně blíží. A pokud některý student vykazuje ne zrovna excelentní znalosti nebo z některého předmětu dokonce hrozí tzv. „sardel“, je nejvyšší čas využít energie náročného, ale moudrého Hada a jeho zvýšenou vnímavost k energii Země a zapracovat na tom, aby s vysvědčením byl spokojený nejen jeho majitel či majitelka, ale také rodičovstvo a nakonec i kantoři.  
 

V květnu vstupujeme do tzv. „světlé“ části roku
 
Podle starých tradic našich předků s květnem otevíráme „světlou část“ roku. Symbolicky zapalujeme poslední dubnový den ohně, abychom se očistili od temnoty zimy a strachu a přivítali vše nové, pučící a kvetoucí, které je předzvěstí dobré úrody. Oheň je symbol světla. Podle Feng Ren Shui je Had prvním nositelem letního elementu Ohně. Element Ohně má svou nezastupitelnou úlohu v partnerských vztazích. K elementu Oheň se řadí orgán srdce a naše emoce. A k emocím patří kromě jiného láska, k elementu Ohni sex.
Máme tedy možnost posílit naše partnerské vztahy. Nezapomeňme tedy první májový den  na symbolický polibek pod rozkvetlým stromem. Partnerskému soužití dodá toto stvrzení lásky velmi silnou energii. A nezadaní nemusí být smutní, třeba právě letošní májový čas pod vládou ročního Tygra bude představovat zlom ve vašem osamění.
 

A kdo ze slavných se narodil v roce Hada?
 
Bývalý americký prezident John Fitzgerald Kennedy (29.5.1917), herec Vladimír Menčík (9.10.1929), ekonom a politik Václav Klaus st. (19.6.1941),  herečka Libuše Šafránková (7.6.1953) a režisér Zdeněk Troška (18.5.1953).
 
 
Starší články a spoustu jiných komentářů najdete na facebookové stránce Jiné školy.
Návrat na obsah