Články - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

ČlánkyPřichází jaro, přichází čas tří vládců jara – Tygra, Zajíce a  Draka.
   
délka poslechu: 6 minut

 
Jaké budou vládnout energie?

Co nám přinesou tři jarní vládci?

A co radí Feng Ren Shui pro období jara?

Jaké budou na jaře vládnout energie?
Není bez zajímavosti, že anglický výraz pro český termín "jaro" je "spring". Ono to "spring" totiž v angličtině znamená také "pramen", "pružina" "zřídlo" nebo "vzpruha".
A jak uvidíme dále, všechny tyto termíny si můžeme spojit s tím, co nám o jaru říká staré čínské učení Feng Ren Shui.

Podle Feng Ren Shui k jaru náleží element Dřeva.
K elementu Dřeva z hlediska času patří kromě již zmíněného jara, také východ slunce,  ráno a časné dopoledne, z hlediska světových stran východ, částečně severovýchod a jihovýchod.
Chutí  elementu Dřeva je kyselá, pohyb odstředivý.
K orgánům Dřeva patří játra, oči, žlučník, tkáně a nehty.
Z hlediska činností k Dřevu náleží kreativita, hravost, plánování, inovace, vynalézavost, objevování, rozšiřování.
Ale pozor, k projevům jarních emocí náleží  křik, hněv a vztek.
Zkrátka, síla Dřeva je nejdravější a nejagresivnější síla, jaká existuje. Je to síla zrodu.

Co nám přinesou tři jarní vládci?
Zvířecími vládci jara jsou Tygr, Zajíc a Drak.

Ačkoliv loňský roční vládce, silný Tygr v lednu předal vládu Vodnímu Zajícovi, ještě se s námi tak úplně nerozloučil. V  únoru s námi ještě zůstává.

S Tygrem v únoru se začaly naplno probouzet energie letošního Vládce roku - Vodního Zajíce. Měli bychom tedy využít poslední únorové dny k postupnému nastartování toho, co chceme v letošním roce dělat a jakých cílů chceme dosáhnout. Pokud jsme využili lednové mezidobí Země a vytvořili si plán nejen na letošní rok, ale na pět-šest let dopředu, jsme nyní schopni za pomoci Tygra odhodlaně vykročit na cestu ke splnění našich cílů a vizí.

V březnu budou vládnout dva Zajíci - vládce března Zajíc a vládce roku Vodní Zajíc. Jeho síly se proto zdvojnásobí. Zajíc je milý společník. Má schopnost navazovat kontakty a přátelství. Navíc vládnoucí element roku Voda poskytuje prostor pro komunikaci a postup vpřed. Větších úspěchů můžeme proto dosáhnout, pokud se zaměříme na týmovou spolupráci.

Poté  přijde v dubnu vláda posledního jarního znamení a tím je Drak. Zatímco v únoru nás ještě ovlivňují jinové - reaktivní energie, v dubnu vládnou již poměrně silné jangové energie.
Drak je jediné zvíře zvěrokruhu, které umí létat. Měli bychom se s ním vznést a podívat se na svůj život z širší perspektivy.
V dubnu neřešme malicherné a přízemní problémy. Drak nemá rád detaily. Drak by měl pomoci hledat možnosti  rozvoje  a expanze.

A co radí Feng Ren Shui pro období jara?
  1. Měli bychom vykročit do nového období pevně a jistě.
  2. Měli bychom si dávat pozor na přílišné sebeprosazování a uzavření. Mohlo by to brzdit náš rozvoj.
  3. Měli bychom  o sobě dát vědět, získávat kontakty potřebné pro naše aktivity a podnikání. Poprosme naše klienty o recenze, požádejme o dotazníky spokojenosti a doporučení . Platí to nejen pro březen, ale pro celý rok 2023.
  4. Jarní vody čistí potůčky a bystřiny. My bychom neměli zapomenout na očistu těla  od zimních nánosů těžších jídel a na osvěžení mysli pohybem, nejlépe v přírodě, jako protipól  vysedávání před televizní nebo počítačovou obrazovkou v nevlídném zimním počasí.
  5. Choďme více ven, na světlá či vyvýšená místa, mezi vysoké stromy nebo domy, dopřejme si výhledy z rozhleden, hledejme prameny potoků, říček  a rychlých bystřin.
  6. Pocit lehkosti a uvolnění by mělo odrážet také naše oblečení. Nebojme se zařadit alespoň občas různé odstíny zelené nebo tyrkysové barvy, volnější oblečení, lehčí líčení a lehčí parfém. Stále ale pozor na prochladnutí, šátek či šálu ještě neodkládejme.
  7. Zelené barvě a elementu Dřeva dovolíme vstoupit rovněž do interiéru, třeba prostřednictvím doplňků, řezaných květin, lehčích materiálů. Elementu Dřeva se v interiéru odvděčíme dřevem samotným, ratanem, proutím, rákosem, bambusem, dále vertikálními nebo asymetrickými dekoracemi, vhodně umístěnou jednoduchou ikebanou, nebo vysokými svíčkami v zelenkavých barvách.

Starší články a spoustu jiných komentářů najdete na facebookové stránce Jiné školy.
Návrat na obsah