O mně - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

O mně

  Mám dlouholetou  praxi s poskytováním osobních konzultací, poradenstvím v oblasti Feng Ren Shui, koučinkem, lektorováním kurzů, výukou dětí i dospělých, lektorováním kurzů zdravotního cvičení a poskytování masérských služeb
  • 2020 Škola Feng Ren Shui, kurz I-ťing
  • 2018-2020 Škola Feng Ren Shui čínské astrologie a kosmologie na bázi HamYu
  • 2018 Rekvalifikační kurz Klasická a sportovní masáž, EduSpa College Praha
  • 2018 Kurz Medová detoxikační masáž, EduSpa College Praha
  • 2018 Kurz Breussova relaxační masáž, EduSpa College Praha
  • 2016 Základní kurz aromaterapie, Asociace českých aromaterapeutů
  • 2008 Kurz čínského zdravotního cvičení Qi-gong 1. stupně, Klinika čínské medicíny      Praha
  • 1998 Rekvalifikační kurz Cvičitel zdravotní tělesné výchovy, Akademie tělesné výchovy a sportu Palestra spol. s r.o. Praha
  • 1983-1987 Gymnázium na Pražačce, obor ekonomika a účetnictví
  • Celoživotní studium anglického jayzka, praktické  zkušenosti s denním používáním a s výukou dětí i dospělých

          Story
          Každý z nás  zaznamenává do své  knihy života svůj  příběh. A protože je  storytelling v současné době téměř povinná disciplína pro všechny, kteří prezentují svou službu nebo výrobek, tak zde přidávám pár slov o sobě ...

          Inspirace
          Narodila jsem se v Praze v r. 1968 ve znamení Zemité Opice a Vah. Na svou životní cestu jsem si sbalila schopnost vnímat potřeby svých spoluobyvatelů planety z oblasti vědění, vzdělávání, poradenství a částečně i léčení.
          Až nyní mi dochází, že mi Nebesa postavila do cesty ve správný čas a na správném místě tři osudové muže. A protože jeden z těch osudových gentlemanů je fitkivní, přidávám ještě jednu osudovou ženu.

          Životní učitelé
          Mé první osudové setkání proběhlo v době bezstarostného dětství při četbě knih Karla Maye. Příběhy fiktivní postavy indiánského náčelníka Vinnetoua mě neuchvátily ani tak akčními scénami a krvavými řežemi bílých a indiánských bojovníků, ale schopností mít cíl, vizi, věci řešit s nadhledem a především schopnost léčit zranění utržená v šarvátkách pouze pomocí fytoterapie a primitivních pomůcek. V knihách se to hemžilo anglickými výrazy a tak studium angličtiny od dvanácti let bylo pro mě vítanou aktivitou.  Hlad po dobrodružných knihách časem opadl a můj zájem přešel na studium nejen angličtiny na pražském gymnáziu Na Pražačce. Díky paní profesorce Anně Černé, kterou jsme měli na angličtinu (a která měla pochopení pro naše bláznivé teenagerovské nápady) se angličtina řadila k mým oblíbeným předmětům. Díky paní profesorce jsem také z angličtiny zdárně odmaturovala.

          Osudová setkání
          Po studijích v r. 1987 jsem nastoupila do pracovního procesu a zastávala jsem různé pozice v předních finanční domech jako byla Česká pojišťovna, a.s.,  Česká spořitelna, a.s.  a rovněž ve FN Motol.
          V tomto čase, v roce 2000 mi osud přihrál do cesty druhého osudového muže a tím byl MUDr. Jozef Lucký, dnes vedoucí Kliniky tradiční čínské medicíny v Praze. Pan doktor Lucký mě ukázal, že kocovina z opojení prací (jsem workholik) a následné zdravotní problémy se dají léčit nikoliv tříměsíční pracovní neschopností, ale bylinkami, dietou, vhodným cvičením a celkovou změnou životního stylu. Díky němu jsem  nejen začala znovu chodit  do práce, ale především  našla  manžela nejlepšího ze všech. Že pan doktor zasel semínko touhy poznávání čínské filosofie a léčení asi nemusím zdůrazňovat.

          Vlastní praxe
          V roce 2008 jsem se rozhodla zkusit vlastní podnikání v oblasti výuky angličtiny a dalšího vzdělávání. Po nějakém čase, kdy jsem začala uvažovat také o svém dalším sebevzdělávání, jsem jednoho podzimního večera na přednášce na téma Feng Shui  v Městské knihovně v Praze potkala třetího osudového muže, jednoho z našich nejznámějších  odborníků na Feng Ren Shui,  pana Ing. Jiřího Černáka. Netušila jsem, že z pouhého letmého zájmu o Feng Ren Shui se stane můj nový studijní obor a že dokonce zasáhne i do mých podnikatelských aktivit.

          Na tomto místě si však dovolím vložit také zvláštní poděkování, kteřé patří mému manželovi Milanovi, bez jehož trpělivosti, rad a nejen počítačové podpory by moje podnikání nemohlo nikdy správě fungovat.

          V současné době se věnuji výuce angličtiny,   poskytování služeb v oblasti Feng Ren Shui a příležitostně nabízím masážní služby a individuální lekce zdravotního cvičení.  Ve volném čase se věnuji zvelebování statku broumovského typu a sběru a péči o panenky a medvídky v důchodovém věku.
          Návrat na obsah