Leden-mezidobí Země - Klára Hájková Feng Ren Shui, Výuka angličtiny, masáže

Přejít na obsah

Leden-mezidobí Země


V lednu přichází vláda Buvola a mezidobí Země
   
délka poslechu: 8minut

 
 
Vodní Tygr v roce 2022 přinesl do našich životů  mnoho změn. A protože změna je život, upravila jsem vydávání svých pravidelných  článků. Nově budou  rady o tom, jak využít energie podle Feng Ren Shui k dispozici vždy na začátku nového období. Články budou k dispozi na facebooku a na mých webových stránkách, rovněž budou vycházet v audioverzi na youtube.
Dostává se k Vám "poněkud opožděně" první letošní článek, neboť v čase kolem svátku Tří králů - tedy 6. 1. začíná tzv. mezidobí Země. Nový článek obsahuje povídání nejen o lednovém Buvolovi, ale také o tomto mezidobí.
 
 

Jaké tedy budou vládnout energie?
   
 
Měsíc leden je měsícem Vodního Buvola a obdobím, kterému říkáme mezidobí Země. Mezidobí Země je čas, kdy bychom měli ukončit stávající sezónu a připravit se na novou sezónu. A to fyzicky,  duševně, ale třeba také v interiéru, nebo, pokud podnikáme, tak v našem byznyse.

 
 
 
Jaký je měsíční vládce Vodní Buvol?
 
 
Pomalý, avšak silný Buvol uvádí do pohybu soukolí nového roku. Navazuje na energie hbité Krysy, která vládla v prosinci a která měla za úkol získat potřebné informace pro sestavení dobrého plánu v novém roce. V době Krysy jsme si rovněž měli utřídit myšlenky a nápady pro naše činnosti v dalším období. Buvol má nyní získané informace analyzovat a připravit nás na rozjezd novém jangovém období. Energie ročního vládce Vodního Zajíce (od 22.1.2023)   ve spolupráci s únorovým dřevěným Tygrem budou představovat rychlý a razantní start. Buvol by nás na tento start měl připravit.
 
 
Co je mezidobí Země?
 
 
Mezidobí  Země velmi zhruba odpovídají měsícům – leden, duben, červenec a říjen a vládám Draka,  Kozy, Psa a Buvola.
Ve staré Číně patřil ke každému mezidobí Země rituál, kdy císař byl svými ministry uveden do dvorany se čtyřmi dveřmi, vedoucími na čtyři světové strany, například v lednu ze severu a sám vyšel po malém obřadu dveřmi na východ. Vedl tak zemi tím správným směrem.“  
Tato citace z knihy Cesta bílého jeřába autorky Evy Joachimové nám připomíná důležitost každého jednotlivého mezidobí. Mezidobí  Země je čas, kdy bychom se měli rozloučit se stávajícím obdobím a připravit se na období následující.
Lednové mezidobí Země trvá od 6.1. do 4.2. a začínáme ho periodou, které říkáme "Mírná zima". Nadešel tedy čas na bilancování loňského roku, rozloučení  s vánočním časem a  na přípravu nové sezóny - jara.
 
 
 
A co nám Feng Ren Shui radí pro čas Buvola a mezidobí Země?
 
 
  1. Plánování roku 2023 bychom měli věnovat zvýšenou      pozornost, neboť vládce roku 2023 - Vodní Zajíc je šťastné znamení a v      kombinaci s letošní tzv. Letící hvězdou přináší energie zklidnění a      následného rozvoje a dlouhodobé stability. Měli bychom si při tvorbě plánu      na letošní rok uvědomit, jakých výsledků chceme  dosáhnout na konci letošního roku , ale      také v období jinu současného Kovového dvanáctiletí, tzn. cca za pět šest      let, co nového chceme mít v roce Zemitého Kohouta (2029), jak chceme být      zabezpečeni v roce Kovového Psa (2030) a jak  bychom si chtěli užívat v roce Kovového      Vepře (2031).
  2. Ideální je si plány a vize vizualizovat, neboť vize      = vidět. Proto je vhodné si plány nejen sepsat, ale doplnit také obrázky a      detailním popisem, jak se k cílům dostat. Obrázek si pak můžeme umístit      podle Feng Ren Shui do oblasti tzv. Gua 9 (stěna nebo prostor proti vchodu      do místnosti, domu, bytu) nebo do místa, kam se často díváme. Mohou to být      nejen dveře od chladničky :) ale třeba obrazovka monitoru počítače,      mobilu, domácí nebo pracovní nástěnka.
  3. Měli bychom rovněž vědět, kdo jsme my a jaké      činnosti budou v souladu s našimi vlastními energiemi a co by nás naopak      mohlo vyčerpávat. Proto je tak důležité znát svůj osobní astrotyp. Plán      bychom neměli tvořit jen pro sebe, ale uspořádat rodinnou poradu a      uvědomit si, čím který člen rodiny může být užitečný pro to, aby rodina      fungovala a prosperovala jako jeden tým.
  4. Rovněž bychom při sestavování plánu neměli nic      uspěchat, nebýt zbrklí a příliš razantní. Mezidobí Země nám nabízí energie      k tomu, abychom si vše  řádně      promysleli a podívali se na svoji situaci opravdu reálně. Mezidobí Země je      tedy vhodné ke zklidnění, kontemplaci, přemítání a uvažování. K tomu, abychom      dobře rozhodli o našich aktivitách, potřebujeme dostatek času a klidné      místo.
  5. Také bychom měli v tento čas změnit jídelníček.      Vánoční hodování bychom měli vyměnit za střídmější  stravu bohatou na nakládanou zeleninu      (kysané zelí, kimči, pickles), dále například tmavé fazole, fazole azuki. Dobře nám      udělají také slané, případně sladké kaše (sladíme ovocem, nebo medem a      nepřeháníme to) a teplé vývary. Játra a ledviny společně se slezinou nám      budou za takový jídelníček vděčni. Stále bychom se měli držet v teple a      snažit  se neprochladnout.
  6. V prostoru bychom se měli rozloučit s vánoční a      posléze i zimní výzdobou a vyhlížet jarní dekorace. Víte, že hospodyňky v      dávných dobách gruntovaly nejen před Vánocemi, ale také po nich? Důvod je      jasný, v době polních a zahradních prací nebyl na velké uklízení čas.
  7. Také bychom však měli uklidit v sobě. Zajíc, který      nám bude letos vládnout, má rád svou noru, tedy prostor, kde žije  a svou       rodinu a s láskou o ně pečuje. Feng Ren Shui rozeznává šest      prostorových rozhraní. A hned to první rozhraní se týká lidského těla. O      tom, jak pečovat o naši nejcennější noru, si budeme kromě jiného povídat      v  příštím článku, kterým uvítáme      jarní čas.
Návrat na obsah